Cevap – Re: Bugün Ne FIS-latsam ? [EYLÜL]
Adınız
Başlık
Mesaj
veya Çıkış
Cevap olarak
Re: Bugün Ne FIS-latsam ? [EYLÜL]
— by WuTangClan WuTangClan
Promesta yazdı
Kesinlike öyle burhan hocam. Bütün iyi niyetime rağmen ne yazık ki bende yakınlarda 2 kez mağdur oldum. İlkinde tahminimce hayatında hiç orijinal parfüm kullanmamış bir adam bana zorla binbir zahmetle sanalpazar ilanı açtırıp kokuyu 3 gün kullanıp sonrasında ''Hocam sahte bu yeaa alışverişe onay vermedim parfümü geri yolluyorum'' deme küstahlığında bulundu. Üstelik faturası kutusu vs. hepsi de mevcuttu. Sonradan öğrendim indirimli şekilde almak daha cazip gelmiş sıfır almış şark kurnazı.

İkinci olay daha geçenlerde başıma geldi ve daha vahim bir olaydı. Bitane arkadaş (Kendisini biliyor) elindeki bir parfümü takas yapmak istedi hiç tarzım olmamasına rağmen bende denemek amacıyla tamam dedim. Parfüm geldi bir kere sıktım birdaha yüzüne bakmadım. Sonra bir arkadaşla takas yapmaya karar verdik. Akşam arkadaşa parfümün resimlerini attım. Parfümün altında ''tester'' yazıyor. Bunu ben bile görmedim takas yapacağım arkadaş gördü. Başkasının düşüncesizliği yüzünden ben mahçup oldum.

Ne yazık ki böyle talihsiz durumlar hep yaşanıyor, yaşanacak. En azından bu işe gönül vermiş bir avuç insanız ve iletişim oldukça sağlam, dolayısıyla çürük elmalar hemen ayıklanıyor.
Arkadaşın ilk paragrafta iftira attığı kişi muhtemelen benim.

Olay şöyle gerçekleşti; Sanalpazar ilanı için mail attım "kendisi olur" dedi alışverişin ilk etabını tamamladık. Öyle binbir zorluk vs. gibi cümlelerle duruma acıtasyon katmanın alemi yok.

Birkaç gün içinde ürün elime ulaştı. Fakat öyle fatura var şu var bu var demekle olmuyor. Fatura falan yoktu elimde. Daha önce kullandığım bir parfüm olduğunu da belirteyim. Hatta parfümü de belirteyim Bleu de Chanel EDT.

Bileğime 4-5 fıs sıkıp denedim. Yarım saat içerisinde azalaraz bitiyordu koku. 1 saat sonrasında da kokudan eser kalmıyordu. Arayıp kendisine izah etmeye çalıştım tüm iyi niyetimle. Burnumda problem vardı belki biraz zaman geçsin tekrar deneyeyim dedim. Birkaç saat sonra tekrar denedim sonuç yine aynı. Tekrar aradım geri yollayacağım dedim. İyi niyetinden şüphem yok forumda bu konuyu hiç açmam dedim hatta fakat o dakikadan sonra kendisinin tavrı birebir değişti. Sanalpazar onay muhabbeti işin içinde olmasa belki telefonları bile açmayacaktı bilemiyorum.

3 gün kullandı demiş yalanın bu kadarı. Teslim aldığım gün geri kargoladım ürünü. İki taraflı kargoyu da ben ödedim. Hatta yollarken 5-6 fıs parfümünüzü kullandım bir ücret belirleyin havale yapayın dedim.

Sonradan herhangi birşey öğrenenemiş, sözde sıfır almışım diye yalan konuşuyor. Aynı parfümü birkaç gün sonra A*MEN nickli Servet hocadan aldım ve hala kullanıyorum.

Son olarak, daha tester parfümün farkına varamayıp insanların mağdur olmasına sevebiyet verebilecek şahıs benim parfümseverliğimi tartışıyor. Muhtemelen kendisinin denediği koku sayısı kadar benim şişe almışlığım vardır.

İyi niyetimle forumda konusunu hiç açmayayım dedim ama utanmadan sıkılmadan yalan konuşa konuşa kötü ithamlarda bulunmasına dayanamadım.


Tüm forumdan özür dileyerek iyi günler diliyorum herkese...