Cevap – Takas Başlığı Açmadan Önce Mutlaka Okuyunuz
Adınız
Başlık
Mesaj
veya Çıkış
Cevap olarak
Takas Başlığı Açmadan Önce Mutlaka Okuyunuz
— by Parfüm Merakı Parfüm Merakı
Merhabalar değerli parfüm severler. Bu kısım takas yapmak istediğiniz parfümlerin sunulacağı bölümdür. Fakat kötü niyetli kişilerden korunmak için parfüm takası için kurallar konulacaktır. Bu kurallara uymayan üyelerin ilanı yayından kaldırılacak ve kendisi uyarılacaktır.

Bu kısımda parfüm takas yapabilmeniz için gerekli şartlar:

1) Parfümler kesinlikle ORİJİNAL olmak zorundadır. Tester (orijinal dahi olsa), sahte, doldurma, ikinci sınıf parfümler kesinlikle takasa çıkarılamaz. Orijinalliğinden emin olmadığınız veya şüphelendiğiniz parfümlerinizi takasa çıkarmayınız.

2) Parfüm Merakı Forumu'nda takasa çıkarılan parfümlerden forumumuz ve yöneticiler (admin) sorumlu değildir. Takas ile ilgili sorunları lütfen kendi aranızda çözünüz. Yöneticiler bu gibi ihtilaflara karışmayacaklardır. Yöneticiler parfümleri test etmeyeceklerdir. Şüphelendiğiniz kişilerden, takas hakkı olsa dahi parfüm almayınız.

3) Parfüm takas ilanı verebilmeniz için forumda en az 500 mesaj yazmış olmanız ve 6 aydır üye olmanız gerekmektedir. Forumda takas yetkisi olmayan kişilere ait  parfümleri takas yapmak kesinlikle yasaktır.Daha önceki kurallar çerçevesinde kazanılmış haklar geçerliliğini koruyacaktır. 500 mesaja ulaşan üyeler, otomatik olarak takas hakkına sahip olamayacaklardır. Adminler, uygun gördükleri takdirde, şartlar karşılansa bile takas başlığı açılmasına izin vermeme hakkına sahiptir.

4) Takas yapmak için sadece takas hakkı/yetkisi bulunan üyeleri tercih ediniz. Takas hakkı/yetkisi bulunmayan üyelerle lütfen takas gerçekleştirmeyiniz.


5) Her üyenin tek bir takas başlığı olmalı ve bütün takaslık parfümler sadece bu başlıkta bulunmalı. Her parfüm için farklı takas başlıkları açmayınız.
 
6) Parfümün içinde kaç ml. olduğunu detaylıca yazmalısınız. Herhangi bir sorunu (akıtma yada fısfıs arızası gibi) varsa mutlaka belirtmelisiniz.

7) Kargo şartlarını mutlaka özel mesaj ile detaylandırınız. Alışveriş yapmadan önce bütün şartları en ince ayrıntısına kadar konuşunuz.

8) Lütfen karşılıklı güven içinde iyi niyetle alışverişlerinizi gerçekleştirin. Aksi durumlarda kişilerin üyelikten çıkarılmaları ve forumdan ilişiklerinin kesilmesi gündeme gelecektir.