Cevap – Perris Monte Carlo - Patchouli Nosy Be
Adınız
Başlık
Mesaj
veya Çıkış
Cevap olarak
Perris Monte Carlo - Patchouli Nosy Be
— by Lagerfeld Lagerfeld
Arkadaşlar merhaba, bu güzel kış gecesinde sizlerle olm….. Öyle bi’ şey yok tabi :) Hemen giriyorum meseleye.

Perris Monte Carlo ile geçen sene Harvey Nichols ziyaretimde tanıştım. Yaptığım alışveriş sonrasında bi’ çanta dolusu sample verdiler ve neler var içinde diye baktığımda Patchouli Nosy Be’den 4 tane olduğunu fark ettim. Buz gibi bi’ Ankara akşamında bileğime ve atkıma uyguladım hemen.  Vuuv bu nasıl kakao, bi’ dakika vanilyada mı var diye hızlı hızlı söylenirken o çoktan beni ele geçirmiş, tadımı çıkarıyordu. Zaman içerisinde ben onun tadını çıkarmaya başladım tabii ki.
Tadı nasılmıydı? Dur anlatayım madem.

2012 yılında Akdeniz’in kıyısındaki Monaco cennetinden çıkmış bi’ parfüm evi Perris Monte Carlo.  Koleksiyonunda 8 tane EDP ve yine aynı koleksiyondaki kokuların 4 tanesinin Extrait de Parfum versiyonlarıyla birlikte 12 tane parfüm bulunuyor şimdilik. Mutlaka daha çok parfüm üretmesi gereken bi’ marka. Gerek şişe tasarımları ve gold detaylar, gerek koku kaliteleri her yönüyle cazibeliler. Hem göze hem buruna yeterince hitap ediyorlar.

Çılgın Patchouli Nosy Be’ye gelirsek; gayet temiz, ferah kullanılmış bi’ paçuliyle giriyor olaya. Arkasında bodyguard görevi gören pembe biber iyiki orda. Yoksa o tokat sert inebilirdi. Kesinlikle ağır yada tozlu değil. Oturaklı, karakterli. Fakat birazdan yakın arkadaşının çıkagelmesiyle kıçını başını dağıtıp şımarıyor. Kim bu arkadaş diye bakınırken, tüm sevecenliği ve kışkırtıcı aromasıyla kakao kendini gösteriyor.

Çekilin kakaoyum ben!!

Orta kısımda koku, şafak vakti serinliğinden sıcak bi’ geceye evriliyor. Hani evde otururken üstünüzden çıkarmak istemeyeceğiniz sıcacık polarlar vardır, işte öyle sarıyor sizi. Gayet rafine, gayet kaliteli. Paçuli hala yoğun ve kakao ile sarmaş dolaş. Aradan çıkan davetsiz reçineler usulca yayılıyor ikisinin üstüne. Kokunun bu dakikalarında acayip puro içesim gelmişti benim. :) N’aptıysa bana artık.

Paçuli hiç etkisini kaybetmiyor, biraz yumuşasada adının hakkını veriyor ve hiç susmuyor. Kakaonun yorgunluğuna bi’ süre sonra sessizce vanilya ve sedir yetişiyor. Bu andan sonra kokuda sütlü çikolata yada sıcak çikolata efekti alabilirsiniz ve kendisiyle vedalaşmaya başlayabilirsiniz. Dip not olarak; banyo yapmazsanız 347 yıl kalabilir teninizde. Tabiki ayarında bi’ tatlılıkta onuda unutmayayım.

Açıklanan notalarda sandal ağacı da var fakat ben alamadım.Koleksiyon genç burun Luca Maffei imzası taşıyor. Tüm kokular EDP formatında ve silaj kusursuz. Hatta dozajda ayarı kaçırırsanız şişenizle birlikte karantinaya alınabilirsiniz.
Sonuç itibariyle benim çok beğendiğim ve takip ettiğim bi’ parfüm evi Perris Monte Carlo. Türkiye’de Harvey Nichols harici satışı yok diye biliyorum. Bunun haricinde yurtdışından alım yapanlar ausliebezumduft.de sitesinden de 125 Euro karşılığında edinebilirler. Mutlaka şişesi ile sahip olmak istediğim bi’ kaç kokusu var. İşlerim yoluna girdiğinde direk edineceğim. Deneyebildiklerim Patchouli Nosy Be, Bois D’Oud ve Musk Extreme. İlerleyen zamanda onlarıda yazmak istiyorum.

Göreceliğin eş anlamlarından biridir koku. O yüzden mutlaka önce deneyin.

Diğer kokuları;
Ambre Gris
Essence de Patchouli
Oud Imperial
Rose de Taif
Ylang Ylan Nosy Be

Extrait de Parfum versiyonlar;
Oud Imperial
Ylang Ylang Nosy Be
Patchouli Nosy Be
Rose de Taif