Cevap – D&G Pour Homme
Adınız
Başlık
Mesaj
veya Çıkış
Cevap olarak
D&G Pour Homme
— by Burakkk Burakkk
D&G Pour Homme 1998 senesinde amcamın kullandığı ve benim hayran olduğum bir parfümdü. O zamanlar vintage versiyonu inanılmaz kalıcı ve farkedilir bir parfümdü. Daha sonra 1.reformülasyonu (Made in Germany) ve şuan piyasada satılan 2.reformülasyonu (Made in UK) geçirdi. Her reformülasyonla tabiki parfüm değişti ve kalitesini yitirdi tabi. İlk reformülasyon yine vintage haline oldukça sadık idi fakat son formülasyonda kokuyu tanıyamadım.

Hayran olduğum vintage versiyonu sonunda kokudankokuya.com'dan edindim 2 sene önce. Parfüm oldukça yoğun ve rafine, hiç yapaylık hissedilmiyor. Bana göre maskülen çiçeklerle desteklenmiş, pudralı ve sabunsu, iris tütün ve narenciye kombinasyonu.

İlk sıkıldığında müthiş bir hafif tatlı lavanta ve kent'in limonlu toffee'si gibi bir limon aromasıyla karşılaşıyosunuz. Daha sonra orta notalarda erkeksi çiçekler ve pudralı havayı veren iris çiçeği devreye giriyor. İris kullanımı o kadar güzelki Dior Homme'daki gibi rujumsu bir koku var ama o kadar yoğun direk ruj kokusu değil. Daha pastel daha kremsi bir iris. Alt notalara doğru ise bu sabunsu pudralı ve hafif fresh yapıya çok güzel bir tütün ve amber eşlik ediyor. Tütünde eski parfümlerdeki gibi tütün kolonyasını andıran bir tütün değil daha tatlı ve yumuşak bir tütün aroması.

Parfümün performansı oldukça iyi. Kalıcılık ve farkedilirlik günümüz EDP'lerini 10a katlar. Yeni çıkan D&G Intenso bile bunun yanında EDC kalır.

Benim hayatım boyunca hiç unutmayacağım bana çocukluk anılarımı hatırlatan oldukça şık bir parfüm D&G Pour Homme. Eninde sonunda Vintage versiyonlar tabiki bulunamaz hale gelicek. Denemenizi mutlaka tavsiye ederim.
1. Chanel Coromandel (Vintage)
2. Hermes 24 Faubourg (Vintage)
3. Dior Homme Intense (Vintage)
4. Dior Hypnotic Poison (Vintage)